Kodumaine kanaliha

Talleggi põhimõte “farmist toidulauale” tugineb teadmisel, et ainult heades oludes kasvanud tervest ja tugevast linnust saab kvaliteetset liha. Just seetõttu on meie jaoks oluline olla peremees igas tootmise etapis – meie oma sugulinnufarmidest saame munad, millest kooruvad meie oma haudejaamas tibud, kes kasvavad üles meie oma broilerifarmides. Igas kasvufaasis sisaldab lindude menüü Talleggi söödatehases valminud sööta, milles õiges vahekorras vajalikud toitained, vitamiinid ja mineraalained.

Lihatööstusest, mis asub Tabasalu külje all, jõuab eestimaalaste toidulauale ainus kodumaine kanaliha – Talleggi kanaliha.

Farmist Sinu toidulauale

Seda, millisest Talleggi farmist kanaliha poeletile jõudis, näed juba Talleggi värske liha pakendilt, sest igal pakendil on kirjas farmi nimi, kust liha pärit. Meie 10 farmi hulgas on 1 noorsugulinnufarm, 2 sugulinnufarmi ja 7 broilerifarmi ning lisaks kuulub meile 1 haudejaam.

Sugulinnufarmid – kanabroilerikasvatuse esimene ja kõige tähtsam etapp saab alguse sugulinnufarmidest, kus elavad sulelised munevad haudemune, millest kooruvad meie haudejaamas tibud. Kuni 19-nädalaseks saamiseni elavad sugulinnud noorsugulinnufarmis.

Haudejaam – sugulinnufarmides elavate lindude munetud munad jõuavad Loole, kus asub Talleggi haudejaam ning kus kooruvad orienteeruvalt 21 päevaga munadest kanabroileritibud.

Broilerifarmid – haudejaamast liiguvad tibud edasi Talleggi 7 broilerifarmi, mis asuvad peaasjalikult Põhja-Eestis, Tabasalus asuvale lihatööstusele võimalikult lähedal. Siin kasvavadki tibudest broilerid. Broilerikasvatuses ei ole linnu sool tähtsust ja ühtviisi väärtuslikena kasvatatakse üles nii kana- kui ka kukktibud. Broilerite kasvatamiseks kulub 37–38 päeva, mil nende kaal on 2,36 kg.

Mida need farmid endast täpsemalt kujutavad, saad lugeda, kui klikid Eesti kaardil.

Kuidas Talleggi kana kasvab

Talleggi kanabroileril aitavad kasvada:

Hügieeni- ja bioohutusnõuded farmides

Talleggi farmides kehtivad väga ranged hügieeni- ja bioohutusnõuded, millega takistame lindude kokkupuudet haigustekitajatega ja samuti hoiame nende tervist. Suur bioturvalisus farmides ja korrektselt täidetud hügieenitoimingud tõkestavad patogeenide pääsu tootmishoonetesse ja tagavad hügieenilise keskkonna.

Farmide töötajatele ja külalistele kehtivad enne farmi sisenemist ranged hügieeni- ja bioohutusnõuded:

  • 48 tundi enne farmi külastust ei tohi olla viibinud üheski teises farmis
  • 48 tundi enne farmi külastust ei tohi olla viibinud välismaal
  • Gripilaadseid sümptomeid ei tohi esineda

 

Lisaks kehtivad töötajatele iga päev linnufarmis töötades järgmised hügieeni- ja bioohutusnõuded:

  • Tööle saabudes peab pesema ja desinfitseerima käed
  • Tööle saabudes ning töölt lahkudes vahetama riided ja jalanõud
  • Töötajatel ei ole lubatud kodus pidada linde, et takistada viiruste levimist
  • Lindlasse sisenedes peab astuma kõikidele desomattidele, pesema ja desinfitseerima käed, panema selga tööriided, pähe mütsi ja jalga spetsiaalsed jalanõud. Igas lindlas tuleb kasutada erinevaid tööriideid.

Lindude tervis ja antibiootikumid

Antibiootikumide kasutamine kasvustimulaatoritena ja haiguste ennetamiseks lindudel ja loomadel on Eestis ning kogu Euroopa Liidus keelatud.

Antibiootikumide kasutamine on lubatud vaid ravi eesmärgil ja ainult veterinaararsti ettekirjutuse alusel vastavalt labori- ja kliinilistele uuringutele, seejuures jälgitakse ravimi kasutamist hoolikalt. Oleme Talleggis investeerinud aastate jooksul lindude elutingimustesse, heaolusse ning bioohutusmeetmetesse, mistõttu esineb lindude haigestumist Talleggi farmides väga harva.

Vastutustundlikud ettevõtted loovadki loomadele ja lindudele võimalikult head elutingimused, et vähendada vajadust ravimise järele, mitte ei loobu ravimisest. Kui lind on siiski mingil põhjusel haigestunud, siis hoolitsetakse tema eest ning ravitakse veterinaararsti määratud raviskeemi järgi. Talleggi linnukasvatuse üks tähtsamaid nurgakive on meie lindude heaolu ja tervis ning see eeldab ka vajaliku ravi andmist linnu haigestumise korral. Oleme minimeerinud lindude ravimise antibiootikumidega ning eelistame alati looduslikke alternatiive.

Juhul, kui lindu on olnud vajadus ravida, kehtib lihatööstusesse saatmise keeluaeg, mida jälgitakse väga rangelt – nii tagatakse, et ravimijäägid ei jõua inimese toidulauale. Antibiootikumid, mida ka inimestel kasutatakse ja millega kaasneb resistentsuse tekke oht inimestele, on loomakasvatuses osaliselt keelatud. Eestis reguleerib ravimite, sealhulgas veterinaarravimite ja ravimsööda eelsegude valdkonda ravimiseadus ühes oma rakendusaktidega.

Kodumaine kana!

Tallegg toob Sinu pere lauale kanaliha, mille kvaliteedis pole vähimatki põhjust kahelda. Kodumaine kanaliha on alati värske ja kvaliteetne, pärit farmidest, mis asuvad Eestimaal.

Sinu koduse toiduvalmistamise hõlbustamiseks ja tervisliku tasakaalustatud toitumise heaks oleme varunud ohtralt häid retsepte kvaliteetsest kodumaisest kanalihast. Leia põnevad ja maitserikkad õpetused meie retseptide rubriigist.

AS HKSCAN ESTONIA, ROODEVÄLJA KÜLA, SÕMERU VALD, LÄÄNE-VIRUMAA, 44207

+372 322 9221
ESTONIA@HKSCAN.COM