Palun uuenda oma brauserit, et saaksid lehitseda meie veebi.

Uuenda oma brauserit täna

Kodumaine kanaliha

Talleggi põhimõte “farmist toidulauale” tugineb teadmisel, et ainult heades oludes kasvanud linnust saab kvaliteetset liha. Just seetõttu on meie jaoks oluline olla peremees igas tootmise etapis – meie oma sugulinnufarmidest saame munad, millest kooruvad meie oma haudejaamas tibud, kes kasvavad üles meie oma broilerifarmides. Igas kasvufaasis sisaldab lindude menüü Talleggi söödatehases valminud sööta, milles õiges vahekorras vajalikud toitained, vitamiinid ja mineraalained.

Lihatööstusest, mis asub Tabasalu külje all, jõuab eestimaalaste toidulauale ainus kodumaine kanaliha – Talleggi kanaliha.

Parim kana on kodumaine kana!

Farmist Sinu toidulauale

Seda, kust kanaliha poeletile jõudis, näed juba Talleggi värske liha pakendilt, sest igal pakendil on kirjas farmi nimi, kust liha pärit. Meie 11 farmi seas on 1 noorsugulinnufarm, 4 sugulinnufarmi ja 6 broilerifarmi ning lisaks kuulub meile 1 haudejaam.

 

Sugulinnufarmid – broilerikasvatuse esimene ja kõige tähtsam etapp saab alguse sugulinnufarmidest, kus elavad sulelised munevad haudemune, millest kooruvad meie haudejaamas tibud. Kuni 19-nädalaseks saamiseni elavad sugulinnud noorsugulinnufarmis.

Haudejaam – sugulinnufarmides elavate lindude munetud munad jõuavad Loole, kus asub Talleggi haudejaam ning kus kooruvad orienteeruvalt 21 päevaga munadest broileritibud.

Broilerifarmid – haudejaamast liiguvad tibud edasi Talleggi 6 broilerifarmi, mis asuvad peaasjalikult Põhja-Eestis, Tabasalu lihatööstusele võimalikult lähedal. Siin kasvavadki tibudest broilerid. Broilerikasvatuses ei ole linnu sool tähtsust ja ühtviisi väärtuslikena kasvatatakse üles nii kana- kui ka kukktibud.

Elu farmides

Eestimaisel broileril aitavad usinalt kasvada kvaliteetne sööt, sobivad elutingimused ja meie farmide tublid inimesed, kelle valvsa pilgu all tibust broiler sirgub.

Linnusööda jaoks kasutatav teravili on pärit siinsetelt farmeritelt ning sööt valmistatakse Talleggi enda söödatehases. Kindlasti puuduvad lindude menüüst antibiootikumid ja kasvustimulaatorid, sest Euroopa Liidus ei ole nende kasutamine linnukasvatuses lubatud. Enamikes lindlates kontrollivad nii sisekliimat kui ka lindude toidulauda automaatsüsteemid. Kliimaseade tagab suleliste arengule sobiva temperatuuri, õhuniiskuse ja ventilatsiooni, ka toit ning puhas vesi jõuavad sööda- ning jooginõudesse automaatselt. Eesti kana söögilaud on alati kaetud puhta vee ja teraviljast söödaga, sest sulelised teavad ise kõige paremini, millal õige aeg söödakaussi uudistama minna. Et linnud saaks parajalt puhata ja segamatult und nautida, on automatiseeritud ka 7-tunnine unerežiim ööpäevas. Inimlikku hoolt ja valvsat pilku jagavad farmide igapäevaelus aga tublid linnufarmi talitajad ja veterinaarid – eesmärgiks ikka lindude hea tervise tagamine ja pidev kontroll lindlates toimuva üle!

Kõikides Talleggi lindlates peetakse linde vabalt, mitte puurides. Meie farmides liiguvad sulelised vabalt ringi looduslikku päritolu turbast või höövlilaastust allapanuga lindlates.

Parim Sinu perele

Tallegg toob Sinu pere lauale kanaliha, mille kvaliteedis pole vähimatki põhjust kahelda. Kodumaine kanaliha on alati värske ja kvaliteetne, pärit farmidest, mis asuvad Eestimaal.

Sinu koduse kokkamise heaks oleme varunud ohtralt häid retsepte kvaliteetsest kodumaisest kanast. Leia põnevad ja maitserikkad õpetused meie retseptide rubriigist.

Eestis kasvatatud broiler EE Talleggi kvaliteet EE